2018 Awards

                                               Junior Awards 10 years & under ​​


The Louise and Peter Bond Trophy:  - Erin Pateman
The Valentine Walker Cup: - Faith Delaney
The Orpington Police Social Cup: - Aurelia Worth
The Doris Dorbon Cup: - Bo Fuller
The Joyce Lewis Shield: - Aurelia Worth
The Orpington Festival Trophy: - Daisy Braybrooke/Aurelia Worth
The Joyce Lewis Shield: - Aurelia Worth
The Nicola Hilton Cup: - Aurelia Worth
The Donna Burchett Cup: - Lily Walters
The Alderton Shield: - Lilly Todd
The Holders Shield:- Aurelia Worth & Cecily Priya Sesodia 
The Angela Peacock Cup: - Ella Mitchell & Georie May Moon
The Amanda Warwick Trophy: - Daisy Wheatley & Ella Marie Davies & Keiana Hollobone & Amelia Gurr
The Valentine Walker Cup: - Georgie May Moon & Fleur Chandler & Kiki Lester
Junior Natwest Cup: - Amelia Gurr

                                        Intermediate Awards 14 years & under ​​

 
​The Lesley Collier Cup - Summer Young
The Robert Harold Cup - Liana Mans
The Audrey Kraft Shield - Seren Deeks
The Cynthia Carr Shield - Toby Lord
The Janice Blake Cup - Mackenzie Newbury
The Kathy Preston Salver - Lianna Mans
The Drummie Trophies Cup - Lianna Mans
The Joanne Marsden Blackwell Award - Lianna Mans
The Top Awards Cup - Emma Walker & Toby Lord
The Nevada Cup - India Kennedy & Aurelia Worth
The Geoff Young Shield - Mae Irwin & Olivia Blackwell & Grace Foden
The Tonbridge Performing Arts Cup - Bo Fuller & Grace Foden & Olivia Blackwell & Mae Irwin
Intermediate Natwest Cup - Mackenzie Newbury

                                                Senior Awards 21 years & under​​
                                             

The Doris Dorbon Cup - Jessica Miller
The Vincent Cup - Kiri Harmer
The Rowe Cup - Lily Stockley
The Orpington Festival Trophy - Kiri Harmer/ Georgia Farrow
The Holloway Cup - Darcey Littlefield
The Michelle Wilson Cup - Jemima Dawes
The Lanagan Cup - Georgia Farrow
The Connie Turner Cup - Georgia Farrow
The Gill Lanagan Cup - Tallulah & Scarlett Treadway
The Gill Cup - Seren Deeks & Georgia Farrow
The Zoe Valentine Trophy - Darcey Littlefield/ Natasha Pye/ Rachel Maidment
The Hampstead Cup - Seren Deeks & Georgia Farrow & Robyn Stewart & Molly Cohen
The Tanya Allen Cup - Tallulah Treadway
Senior Natwest Cup -  Georgia Farrow


Orpington Festival Trophy & Bursary -    Darcey Littlefield
Patricia Hartnoll Award -                              Cohen Hart
Musicality Trophy -                                             Anna Dawkins
Tany Allen Cup -                                                   Libby Coe
Kelly Holmwood Trophy -                            Shining Stars
Choreographic Trophy -                                  Holly Weston & Emily Bull

The Janice Blake Award -                                Firefly Dance School
The Patricia Bond Memorial Cup -         Daluca Dance School
The Yvonne Gout Shield -                               Daluca Dance School

The Lesley Munn Award -                               Zoe Pennington Dance Studio
Erica Jeans Shiled -                                             Zoe Pennington Dance Studio
The Thomas cup -                                                Daluca Dance School

 Ron Brighton Memorial Cup -                   Munn Academy  
The Metro Cup -                                                  The Studios

Adult Performer -                                                Firefly Dance School



Baby Classical:                         
Baby Cabaret:        
Ballet:  
National:  
Character:  
Greek:  
Modern:  
Lyrical Modern:  
Tap:  
Song & Dance:  
Classical Duets:
Stage Duets:
Classical Trios/Quartets: 
Stage Trios/Quartets: 
Aggregate:



                   
Ballet: 
National:  
Character:  
Greek:  
Modern:  
Lyrical Modern:  
Tap:  
Song & Dance:  
Classical Duets:
Stage Duets:
Classical Trios/Quartets: 
Stage Trios/Quartets: 
Aggregate:





Ballet: 
National:  
Character:  
Greek:  
Modern:  
Lyrical Modern:  
Tap:  
Song & Dance:  
Classical Duets:
Stage Duets:
Classical Trios/Quartets: 
Stage Trios/Quartets: 

Contemporary:
Aggregate: ​



Most Outstanding Perfomer
Most Promising Boy
Musicality Award
Endeavour Award
Most Inventive Choreography
Choreographic Challenge

Junior Classical Group
Inter Classical Group
Senior Classical Group

Junior Theatre Troupe
Inter Theatre Troupe
Senior Thatre Troupe

Mixed Age Classical Group
Mixed Age Theatre Troupe

Adult Performer Trophy